اخبار - زومیت - زومیت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

سال ۹۴ برای فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از سال‌های به یاد ماندنی و پر از رویداد و اتفاق بود. امسال با وجود ارتقای اینترنت همراه به نسل سوم و چهارم که در سال ۹۳ رخ داده بود و در سال ۹۴ ادامه داشت، تعداد کاربران اینترنت ایران که از طریق موبایل به این شبکه متصل هستند افزایش یافت.

این گسترش که یورش کاربران ایرانی به سمت پیام‌رسان‌های موبایلی را در بر داشت سبب شد که رکورد عجیب و جدیدی از حضور ایرانی در جایی به غیر از خاک ایران رقم بخورد. در همین حال با جایگزینی تلگرام به جای وایبر در تلفن‌های هوشمند ایرانیان رکورد مهاجرت نیز شکسته شد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که سال گذشته با اهدای پروانه دسترسی اپراتورهای موبایل به نسل سوم و بالاتر، اقدام انقلابی در خارج سازی پروانه‌ها از وابستگی به فناوری را برداشته بود، با آگاهی از دست‌وپاگیر بودن انحصار مخابرات برای توسعه فناوری در ایران، اقدام به اعطای پروانه ارائه دهنده ارتباطات ثابت یا FCP کرد تا راه را برای رقابت شرکت‌ها با مخابرات در بحث ارتباطات ثابت باز کند.

از سوی دیگر وزارت ارتباطات که تصمیم گرفته اینترنت را به تمام نقاط کشور برساند، اینترنت رسانی به روستاها را جدی گرفت تا روستاییان برای دسترسی به دنیای مجازی و برقراری ارتباط در اینترنت به شهرها سفر نکنند.

پهنای باند اینترنت بین الملل و داخلی کشور هم در سال ۹۴ افزایش پیدا کرد تا مجموع پهنای باند داخلی و بین الملل کشورمان قبل از پایان سال ۹۴ به بیش از ۴۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه برسد. 

جلوگیری از تماس‌های نامحدود تلفن همراه هم یکی از داغ‌ترین مباحث مطرح در سال ۱۳۹۴ بود، کاری که عکس العمل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را نیز در بر داشت.

قبل از اینکه نظر خود را در مورد مهمترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در سال ۹۴ ثبت کنید، می‌توانید ابتدا اطلاعات بیشتری را در مورد این رویدادها مطالعه کنید.

مهم‌ترین رویدادهای ICT ایران در سال ۹۴

ارتقای پهنای باند اینترنت بین‌الملل ایران به ۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه

پهنای باند اینترنت بین‌الملل ایران چند بار ارتقاء یافت. هرچند پهنای باند اینترنت ایران در دهه فجر ۱۳۹۴ به ۳۰۷ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت، اما کار به اینجا ختم نشد و با پیگیری وزیر ارتباطات و اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت در روزهای پایانی سال ۹۴ به ۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسید. این در حالی است که پهنای باند اینترنت ایران در مهرماه ۹۲ شمسی ۷۲ گیگابیت بود و در طی ۳۰ ماه حدوداً ۷ برابر شده است.

ارتقای پهنای باند داخلی ایران به ۴ ترابیت بر ثانیه

یکی از مشکلاتی که سال‌های قبل در برقرار ارتباطات اینترنتی در کشور رخ می‌داد، کمبود پهنای باند داخلی بود. پهنای باند داخلی تا اردیبهشت ۹۴ به میزان ۲.۴ ترابیت بر ثانیه رسید. با توجه به تصمیم ارتقای پهنای باند اینترنت ایران به ۲۰ ترابیت بر ثانیه تا پایان کار دولت، پهنای باند داخلی ایران در دهه فجر سال ۱۳۹۴ به ۴ ترابیت بر ثانیه رسیده است. 

اعطای پروانه‌های ارتباطات ثابت FCP برای رقابت با مخابرات

انحصار مخابرات در سال‌های اخیر مشترکان تلفن ثابت و برخی از کاربران اینترنت ایران را دچار مشکلات زیادی کرده است که حل نشده یا با تاخیر زیاد حل شده است. از طرفی وجود نداشتن رقیب در واگذاری خدمات تلفن ثابت، سبب شده  که فناوری این خطوط در ایران پایین باشد. از طرفی مدیریت خطوط کابل مسی نیز به اشتباه در دولت‌های به مخابرات واگذار شد تا مشکلات زیادی دست و پاگیر شرکت‌های اینترنتی شود. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اطلاع از این موضوع و مشکلاتی که مخابرات در این دو سال برای توسعه ارتباطی کشور به وجود آورد، به اعطای مجوز ارائه دهنده ارتباطات ثابت (FCP) به شرکت‌ها و کنسریوم‌های متقاضی اقدام کرد. شرکت‌هایی که این پروانه را بگیرند می‌توانند علاوه بر اینترنت پر سرعت ADSL خدماتی از قبیل تلفن ثابت، تلفن مبتنی بر IP یا همان VOIP، اینترنت نسل چهارم TD-LTE، خدمات وای‌فای، فیبر نوری و چند مورد سرویس دیگر را ارائه دهند.

مهاجرت کاربران ایرانی وایبر به تلگرام

سال ۹۴ برای وایبر در ایران سال سختی بود. این شبکه اجتماعی در ایران با اختلالاتی روبرو شد. این اختلالات سبب شد حدود ۲۰ میلیون کاربر ایرانی این شبکه را ترک کنند و در کمترین زمان ممکن به تلگرام مهاجرت کنند تا یکی از پرجمعیت‌ترین و سریع‌ترین مهاجرت‌های دنیای مجازی رخ دهد.

آغاز اینترنت رسانی به روستاها

یکی از تصمیم‌هایی که در وزارت ارتباطات  گرفته شده است اینترنت رسانی به روستاهاست. این کار ضمن برقراری ارتباط روستاها با دنیای مجازی می‌تواند از مهاجرت روستائیان به شهر جلوگیری کند و بخشی از عدالت در تقسیم امکانات در سراسر کشور را محقق کند. در سال ۹۴ اینترنت رسانی به ۲۵ هزار روستا آغاز شد و بخشی از این پروژه در دهه فجر به شبکه جهانی اینترنت متصل شدند.

جلوگیری از ارائه تماس نامحدود تلفن همراه

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اقدامی تعجب برانگیز، طرح‌های تشویقی تماس نامحدود تلفن همراه اپراتورهای کشور را متوقف کرد. این اقدام تعجب برانگیز با واکنش منفی مشترکان سه اپراتور ایرانی همراه اول، ایرانسل و رایتل شد. اقدامی که واکنش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را در بر داشت. البته رگولاتوری درباره این جلوگیری از تماس نامحدود، افت کیفیت شبکه برخی از اپراتورها در مناطق پر ترافیک مخابراتی اعلام کرد. البته به تازگی معاون رگولاتوری از برقراری مجدد تماس نامحدود تلفن همراه با رعایت قوانین و مقررات و اطلاع داشتن رگولاتوری خبر داد.

فیلتر نشدن تلگرام

کمیته فیلترینگ یا همان کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه امسال جلسات متعددی در مورد فیلترینگ تلگرام برگزار کرد ولی در نهایت تلگرام فیلتر نشد. در حالی که برخی از اعضای این کمیته و عده‌ای از افراد خارج از این کمیته خواستار فیلتر شدن تلگرام در ایران هستند، اما وزیر ارتباطات بارها تأکید کرده است که دولت قصد فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام را ندارد و قرار نیست تلگرام فیلتر شود. به نظر می‌رسد تجربه تلخ در فیلتر کردن برنامه‌های پیام‌رسان موبایلی سبب شده تعامل با این برنامه‌ها جایگزین مسدود کردن اپلیکیشن‌های پیام‌رسان شود.

در دسترس بودن اینترنت در زمان انتخابات ۷ اسفند

انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در ۷ اسفند ۱۳۹۴ در حالی برگزار شد که برخلاف انتخابات‌های برگزار شده در دولت نهم و دهم، در زمان انتخابات اینترنت دچار اختلال نشد. برقرار بودن اینترنت در زمان برگزاری انتخابات ۷ اسفند ۹۴ سبب شد که حسن رئیس جمهوری اسلامی ایران در آخرین نشست خبری سال ۹۴ خود از دست اندرکاران وزارت ارتباطات برای برقرار اینترنت در این روز تشکر و قدردانی کرد.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 19 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 23:59
برچسب‌ها :

مدیرعامل جیپ مایک منلی، اخیرا اعلام کرد اخبار بسیار هیجان‌انگیزی درمورد جیپ گرند چروکی جدید در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۶ که در هفته آینده برگزار خواهد‌ شد به عموم اعلام خواهد کرد.

این اخبار از این لحاظ اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند که مایک منلی در گذشته تایید کرده‌ بود بر روی گرند چروکی جدید این شرکت، پیشرانه‌ی سوپرشارژ ۶.۲ لیتری ۸ سیلندری موسوم به هِلکت استفاده خواهد شد.

جیپ تریل هاک ۲۰۱۷

با جمع‌بندی اطلاعات منتشر شده می‌توان به این نتیجه رسید که به احتمال زیاد این خودرو به نمایشگاه نیویورک ۲۰۱۶ خواهد آمد. یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های این خودرو، توانایی‌های فوق‌العاده‌ی آن در آفرود است.

تریل‌هاک جدید به عنوان مدل ۲۰۱۷ از این سری به فروش خواهد رسید و تغییراتی ظاهری در قسمت داخلی و بیرونی خودرو اعمال خواهد شد. مهمترین تغییرات قابل ذکر در این خودرو را می‌توان یدک‌کش‌های قرمز رنگ در بخش جلویی خودرو و کاپوت مشکی‌رنگ آن قلمداد کرد.

جیپ تریل‌هاک ۲۰۱۷ با تکنولوژی‌های جدیدی عرضه خواهد شد که سیستم تعلیق بادی در هر چهارچرخ, سیستم کنترل کشش قابل‌تنظیم, حالت دو و یا چهارچرخ متحرک, دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی و رینگ‌های ۱۸ اینچی همراه با لاستیک‌های آفرود‌ گودیر از جمله آنها هستند.

جیپ تریل هاک ۲۰۱۷

به زودی تمام جزئیات این اتومبیل و مدل‌های کوچک‌تر و همچنین جیپ خانواده در نمایشگاه‌ نیویورک ۲۰۱۶ منتشر و در معرض نمایش عموم قرار خواهد گرفت. ۳ روز دیگر در زومیت با پوشش کامل این نمایشگاه همراه باشید.      

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 27 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 23:59
برچسب‌ها :

حتی اگر از طرفداران پر و پا قرص محصولات شرکت دانمارکی Bang & Olufson باشید، باز هم پرداخت ۸ هزار دلار برای تلویزیون ۵۵ اینچی و با رزولوشن 4K این شرکت، نامعقول خواهد بود؛ چرا که با پرداخت تنها ۳ هزار دلار می‌توانید صاحب تلویزیون OLED ال‌جی و با مشخصاتی به مراتب بهتر از نمونه‌ی تولیدی توسط  B&O شوید. به نظر می‌رسد که شرکت B&O نیز به همین نتیجه رسیده باشد؛ چرا که آنها تصمیم دارند تا تولید تلویزیون‌های خود را به شرکت ال‌جی بسپارند.

در حالیکه‌ کماکان وظیفه‌ی تولید سیستم صوتی و طراحی تلویزیون بر عهده‌ی B&O است، اما از این پس ال‌جی مسئول توسعه و تولید آنها خواهد بود. این امر باعث کاهش ۲۳ میلیون دلاری شرکت B&O در طول سه سال آینده خواهد شد. تیو منتونی، مدیر عامل شرکت یاد شده، در این خصوص می‌گوید:

ما هر سال مبالغ بسیار زیادی را صرف توسعه و تولید تلویزیون‌های خود می‌کردیم؛ چرا که ظرفیت تولید ما در قیاس با سایر شرکت‌ها بسیار پایین است. به عنوان مثال ما ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه تلویزیون را داریم؛ این در حالی است که ال‌جی سالانه حدودا ۴۰ میلیون دستگاه تلویزیون تولید می‌کند.

علیرغم آنکه بر اساس شایعات مدیران شرکت Bang & Olufson در حال بررسی واگذاری آن به یک شرکت ناشناس هستند؛ با این حال سال گذشته شاهد معرفی محصولات متنوعی مانند اسپیکر وای‌فای A6، سیستم صوتی BeoLink Multiroom و حتی یک اسپیکر بلوتوث توسط این شرکت بودیم. در حال حاضر اطلاعاتی در خصوص مشخصات تلویزیون‌هایی که ال‌جی برای B&O تولید خواهد کرد، منتشر نشده است؛ اما امیدواریم که شاهد تلویزیون‌های OLED با رزولوشن 4K و طراحی مینیمالیستی باشیم.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 19 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 22:51
برچسب‌ها :

جک دورسی با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی از شبکه‌ی NBC اعلام کرد که این شرکت قصدی برای افزایش تعداد کاراکتر‌های مجاز برای هر توییت ندارد. مدیر عامل twitter در این مورد توضیح می‌دهد:

هر پست باید حداکثر ۱۴۰ کاراکتر داشته باشد. این محدودیت برای توییتر محدودیت خوبی است و می‌تواند وقایع را در لحظه با حفظ اختصار برای مخاطب تشریح کند. ما همیشه در حال پیشرفت هستیم و همیشه به دنبال بهبود تجربه‌ی کاربری در فضای توییتر می‌گردیم.

توییتر در سال ۲۰۰۶ فعالیت خود را آغاز کرد و محدودیت ۱۴۰ کاراکتری برای هر پست باعث افزایش محدودیت این شبکه‌ی اجتماعی شد. سال گذشته این وبسایت محدودیت کاراکتر‌ها در پیغام‌های خصوصی را افزایش داد و حالا کاربران می‌توانند به جای ۱۴۰ کاراکتر، هزار کاراکتر در پیغام‌های خصوصی مطلب بنویسند. اما به نظر می‌رسد این روند در مورد پست‌های عمومی ادامه پیدا نکند.

بر اساس اخباری که قبلا منتشر شده بود، توییتر به دنبال افزودن ویژگی‌های جدیدی است که با حفظ قانون ۱۴۰ کاراکتری بتوان محتواهای مختلف دیگر را بدون احتساب به عنوان کاراکتر به اشتراک گذاشت.    

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 16 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 22:51
برچسب‌ها :

مایکل لی ۱۷ ساله، دانش آموز سال آخر مدرسه‌ی بنت (Bennett) در سالزبری انگلستان، از آخرین فعالیت پژوهشی خود پرده برداشته و امیدوار است که بتواند آن را در آینده به سرانجام برساند. 

دپارتمان دکترای پزشکی سالزبری، حدود ۱۰ سال پیش به این موفقیت رسیده است اما یک محقق نوجوان با استفاده از توسعه‌ی این نتایج و با بهره‌گیری از محاسبات مدل‌های آماری تابع عملکرد مغز در کورتکس خلفی آهیانه‌ای ( PPC)، توانسته است که بخش عقبی بالای مغز را از لحاظ حسی بررسی کند. بررسی او توانست که ابهامات مربوط به اختلالات مغزی مختلف را روشن سازد.

این نوجوان ۱۷ ساله که مایکل ییفان لی نام دارد، از دانش آموزان دبیرستان James M. Bennett است. لی این هفته به واشنگتن آمد تا بتواند درک بهتری از عملکرد رشته های عصبی ناحیه‌ی PPC پیدا کند. کشفی که می‌تواند در درمان بیماری‌های عصبی مانند آلزایمر راه‌گشا باشد.

لی تابستان گذشته را در دانشگاه استونی بروک لانگ آیلند نیویورک با همراهی "ممینگ پارک"، دکتر عصب شناس گذراند تا بر روی ساختار عملکرد نورون‌ها مطالعه کند.

لی با اشتیاق زیادی ، محاسبات عصب شناسی را دنبال می‌کرد و در مصاحبه‌ای گفت: "برای من خیلی فوق العاده بود که با ترکیبی از ریاضیات و علوم رایانه، به درک چگونگی عملکر مغز دستیابی پیدا کنم."

یافته‌های او نشان می‌دهد که همه‌ی سلول‌های عصبی در PPC یکسان هستند.ضمن این که بعضی از کارهای تخصصی با تکیه بر حافظه انجام می‌شود ، دیگر کارها با قابلیت انعطاف پذیری ذهن صورت می‌گیرد.

لی نتیجه‌ی حاصل از تحقیقات اخیر خود را در همایش آخر هفته Intel Science Talent Search در واشنگتن ارائه خواهد داد. همایش Intel STS معتبرترین رقابت علمی بین دانش آموزان قبل از دوره‌ی دانشگاه است که به هدف کشف استعدادهای جدید برگزار می‌شود. برندگان این رقابت، به جایگاه علمی فوق‌العاده‌ای دست می‌یابند و معمولا بیش از ۱۰۰ نفر از آن‌ها از برندگان جایزه‌ی نوبل و نشان ملی در رشته‌های های علوم و ریاضی خواهند بود. لی موفق شد که از بین ۴۰ دانش‌آموز شرکت کننده در این رقابت، به عنوان نفر اول معرفی شود و جایزه‌ی یک میلیون دلاری را از آن خود کند.

لی در توضیحات خود می‌گوید: "نتایج تحقیقات من نشان داد که PPC از دو استراتژی پیروی می‌کند: بعضی نورون‌ها در PPC، مخصوص انجام یک فعالیت ذهنی هستند حال آن که گروه دیگر می‌توانند روی چند فعالیت ذهنی متمرکز شوند"

لی در زمان‌های خارج از تحقیقات، به عنوان رئیس Bennett به دانش‌آموزان و اعضای علمی تیم ریاضی تدریس می‌کند. او تصمیم دارد که مطالعات خود را در زمینه‌ی کامپیوتر و علوم اعصاب در دانشگاه ادامه دهد.

بنا به گفته‌ی لی:

" خیلی از بچه‌هایی که در بخش سواحل شرقی ایالات متحده هستند، امکانات و فرصت‌های لازم برای انجام تحقیقات را ندارند. من بچه ها را تشویق می‌کنم که همواره به دنبال فرصت ها باشند و خود را درگیر محدودیت ها و موانع نکنند و از آن‌ها می‌خواهم به دنبال علاقه و شوق درونی خود برای کشف‌های علمی باشید و از بی تجربه بودن خود نترسید. کشف هر قسمت از درون شما، دریچه ای رو به یک دنیای نامحدود است."

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 33 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 21:47
برچسب‌ها :

گلکسی اس ۷ یکی از زیباترین گوشی‌های هوشمندی است که روانه‌ی بازار شده است. این گوشی هوشمند از وجود نمایشگری بهره می‌برد که در طرفین دارای خمیدگی است؛ همین موضوع سبب شده تا براساس گزارش‌های منتشر شده، شماری از کاربران با مشکلاتی دست به گریبان باشند. مهم‌ترین مشکل گزارش شده، لمس ناخواسته‌ی صفحه‌ی نمایش در محل‌های خمیده‌ی آن است. گلکسی اس ۷ از وجود فرم فکتور باریکی بهره می‌برد که خمیده بودن نمایشگر در طرفین در دست گرفتن این گوشی را بیش از پیش سخت‌تر کرده است. نبود حاشیه در کنار باریک بودن، باعث شده تا در دست گرفتن مطمئن گوشی بدون استفاده از کف دست و انگشتان در طرفین، غیرممکن باشد و همین موضوع باعث می‌شود تا در اثر برخورد انگشت یا دست، شماری از قابلیت‌ها در اثر لمس اجرا شود.

البته گلکسی اس ۷ اج دارای قابلیتی است که Palm Rejection نام دارد. این ویژگی برای جلوگیری از لمس‌های ناخواسته طراحی شده که به نظر می‌رسد در برخی موارد باعث لمس ناخواسته و کارکرد نادرست در اپلیکیشن‌هایی نظیر دوربین می‌شود. در صورتی که ویژگی مورد نظر به درستی به انجام وظیفه بپردازد، در این صورت لمس گوشی بصورت ناخواسته شناسایی شده و شاهد عملکردی نخواهیم بود؛ اما در غیر اینصورت، گوشی لمس شده و مشکلاتی ایجاد می‌شود. این موضوع حتی زمانی که در گوشی تایپ می‌شود نیز مشکل‌ساز شده و کاربران را به دردسر می‌اندازد.

البته شاید این موضوع برای همه‌ی کاربران صادق نباشد. سامسونگ برای رفع این مشکل، بروزرسانی جدیدی را با عنوان Urgent Software Update منتشر کرده تا گلکسی اس ۷ اج دیگر دچار چنین مشکلی نشود.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 21 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 21:47
برچسب‌ها :

بعد از شایعات متعدد در رابطه با قیمت و تاخیر پلی‌استیشن VR، سونی در نهایت در جریان رویداد کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی از قیمت ۴۰۰ دلاری و تاریخ عرضه‌ی پلی‌استیشن VR رونمایی کرد. اکنون با توجه به پست منتشر شده برروی بِلاگ پلی‌استیشن باندل جدیدی با قیمت ۴۹۹.۹۹ دلاری «با محتوایی ارزشمند برای کسانی که می‌خواهند تجربه‌ای واقعی از بازی‌های پلی‌استیشن VR برروی پلی‌استیشن 4 داشته باشند» عرضه خواهد شد.

علاقمندان می‌توانند از تاریخ ۲۲ مارس (۳ فروردین) از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران باندل مورد نظر را با محتوایی که در زیر آورده شده پیش‌خرید کنند. درضمن باندل ۵۰۰ دلاری در خرده فروش‌ها «در مقادیر محدود» جهت پیش‌فروش ارائه می‌شود.

محتوای باندل به شرح زیر است:

  • هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن
  • کابل‌های پلی‌استیشن VR
  • هدفون‌های استریو
  • دیسک دمو پلی‌استیشن VR
  • دوربین پلی‌استیشن
  • دو عدد کنترلر حرکتی پلی‌استیشن Move
  • دیسک پلی‌استیشن World

اگر پولی در جیب ندارید یا شرایط خرید برایتان مهیا نیست نگران نباشید، چرا که سونی قرار است در تابستان پیش‌ِ رو برای افرادی که پیش‌خرید را از دست داده‌اند «موج دیگری از فروش» آغاز می‌شود. اکنون این باندل برای بریتانیا، اروپا و استرالیا معرفی نشده است. آدام بویس، نائب رئیس روابط سونی، اخیرا در مصاحبه‌ای با اشاره به عدم فروش پلی‌استیشن VR با ضرر توسط سونی، غیر مستقیم به امکان عرضه‌ی این هدست واقعیت مجازی با کنترلر Move و دوربین پلی‌استیشن اشاره کرده بود.

سونی هفته‌ی گذشته از قیمت ۴۰۰ دلاری و ۳۴۹.۹۹ پوندی پلی‌استیشن VR برای عرضه در اکتبر سال ۲۰۱۶ (۱۰ مهر تا ۱۰ آبان ۱۳۹۵) رونمایی کرد. این هدست با کنسول پلی‌استیشن 4 کار خواهد کرد. نسخه‌ی ۴۰۰ دلاری پلی‌استیشن VR شامل کنترلر‌های Move یا دوربین پلی‌استیشن نمی‌شود.

در خبری دیگر سونی با اعلام قیمت و زمان انتشار این هدست از تعدادی بازی انحصاری رونمایی کرد.سونی همچنین از کوچک و ساده بودن پروژه‌های اولیه‌ی پلی‌استیشن VR خبر داده است.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 29 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 20:28
برچسب‌ها :

 اتاق خواب شما باید فضایی آرام و دل‌نشین باشد تا شما در آن احساس راحتی و آرامش کنید. با این حال با چک کردن آخرین ایمیل، قبل از خواب نمی توان به این آرامش مطلوب رسید.

هر چند که متخصصان توصیه می کنند در تختخواب تا حد ممکن از تکنولوژی فاصله بگیرید، اما معدود گجت‌هایی هستند که می‌توانند شما را بخوابانند و یا حتی کمک کنند تا راحت تر از خواب بیدار شوید.

این محصولات در هفته‌ی National Sleep Awareness معرفی شده اند:

۱. بالشت صدا درمانی

گوش دادن به موسیقی و تماشای تلویزیون قبل از رفتن به تختخواب چندان توصیه نمی‌شود. با این حال این بالشت یک امتیاز فوق‌العاده دارد. گوشی همراه خود را به اسپیکر نصب شده در بالشت وصل کنید و به هر آهنگی که دوست دارید، از جمله آهنگ‌های پیش‌فرضی مثل "صدای امواج دریا" و "جنگل بارانی" که در داخل بالشت وجود دارند گوش دهید.

۲. تشک ردیاب

اگر شما جزء آن دسته از افرادی نیستید که خیلی پیگیر وضعیت تناسب اندام خود باشند، این تشک به برنامه ای مجهز است که می‌تواند عادات بدن شما را در زمان خواب ردیابی کند. این محصول با استفاده از میکرو سنسورهای مخصوص، دمای محیط و میزان فعالیت بدنی شما را در تختخواب تحلیل می‌کند. این برنامه با استفاده از پارامترهایی مثل تغییرات دمای تختخواب، سرعت تنفس و رطوبت اتاق پیگیر اوضاع تناسب اندام شما است.

۳. تابنده‎‌ی نور

این لامپ حبابی نوری طوری طراحی شده است که در عرض ۳۷ دقیقه وضعیت نور اتاق شما به تدریج ملایم و کم می‌کند تا از حالت طلوع خورشید به غروب آفتاب برسد. بنا به گزارش شرکت سازنده‌ی این لامپ، تغییر نور تدریجی باعث می‌شود که فرد به خواب فرو رود. هر چند که یک لامپ معمولی هم می‌تواند با یک تلنگر وضعیت غروب آفتاب را نمایش دهد و با تلنگر دوباره به حالت طلوع آفتاب درآید!

۴. بیدار کننده‌ی نوری

آلارم این ساعت پیشرفته خیلی راحت‌تر از زنگ دلهره‌آور و ناگهانی گوشی همراه‌تان، شما را از خواب ناز بیدار می‌کند. بر خلاف لامپ بالا که نورش به تدریج کم می‌شد، این لامپ یک ساعت و نیم قبل از زمان تعیین شده شروع به پرنور تر شدن می‌کند. پس از آن، به تدریج صدای یک آهنگ شنیده می شود. آهنگ انتخابی شما می تواند از ۵ آهنگ موجود ذخیره شده در لامپ باشد و یا آهنگ های رادیوی FM را پخش کند.

۵. رایحه درمانی با پخش کننده‌ی اسانس 

پخش اسانس خوش بو در داخل اتاق موضوع جدیدی نیست. اما تفاوتی که در این جا وجود دارد، امکان تنظیم زمان است. از این رو شما هیچ وقت از بابت خاموش کردن دستگاه نگرانی نخواهید داشت و اسانس‌ها بیهوده به هدر نمی‌روند! رایحه‌ی روغن‌های اسانس‌دار ، به ویژه اسطوخودوس باعث ایجاد حس راحتی و آرامش می‌شود.

۶. لامپ شب LED با امکان تغییر رنگ 

با نمایش رقص نور، حس خواب آلودگی به سراغ شما خواهد آمد. اسپیکر به کار رفته در دستگاه یک موسیقی آرامش‌بخش اجرا می‌کند تا شما کم‌کم به خواب فرو روید. این دستگاه ملحقات مختلفی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به "پروژکتور ستاره‌ای" یا "نور آبی مخصوص خواب" اشاره کرد. دستگاه نور آبی خودش را با نفس‌های شما تنظیم می‌کند تا احساس آرامش کنید.

۷- تنظیم کننده‌ی دما 

هیچ کسی دوست ندارد که عرق کرده و گرمازده از خواب بیدار شود. اما وقتی برای خوابیدن به تختخواب می‌روید، می‌خواهید محیط اطراف گرم و دنج باشد. یکی از ویژگی‌های این دستگاه این است که از تجمع گرما جلوگیری می‌کند و دما را در میزان مطلوب نگه می‌دارد.

۸. ماسک خواب

این ماسک بر اساس اصولی علمی مربوط به خواب طراحی شده است. حتی برخی ادعا می‌کنند که با استفاده از این ماسک می‌توان رویاها را کنترل کرد! در این ماسک یک میکروکنترلر و ۶ عدد لامپ LED به کار رفته است تا وقتی فرد به عمیق‌ترین مرحله‌ی خواب رسید این چراغ‌ها روشن  شوند. هر چند این نور مزاحم خواب شما نخواهد شد اما ذهن شما آن را به عنوان یک علامت دریافت می‌کند و انعکاس نور را در فضای رویای خود خواهید دید. از این جا به بعد می‌توانید رویای خود را کنترل کنید. در آینده این الگو می‌تواند، حداقل در سطح تئوری به شخص کمک کند تا رویاهای خود را کنترل کند. در سال ۲۰۱۳ این محصول در کیک استارتر معرفی شد و بعد از یک سال که به نتیجه رسید، طراحی‌های مجددی روی آن صورت گرفت.

به نظر شما این گونه کالاها بیشتر جنبه‌ی لوکس و تجملی دارند یا واقعا ضروری به نظر می‌رسند؟

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 24 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 20:28
برچسب‌ها :

کمپانی ال‌جی، در نمایشگاه MWC شهر بارسلون از گوشی پرچمدار سال ۲۰۱۶ خود رونمایی کرد. این گوشی جی ۵ نام داشته و دارای بدنه‌ای فلزی، دوربین دوگانه، سنسور اثر انگشت و باتری قابل جدا شدن از زیر گوشی است که این ویژگی آخر توجهات بسیاری را به خود جلب کرد. در کنار این گوشی هوشمند، لوازم جانبی مختلفی معرفی شدند که همگی با جدا شدن قسمت پایینی گوشی به آن متصل می‌شوند. بنابر این با وجود بدنه فلزی، مزیت قابل تعویض بودن باتری در این گوشی هنوز حفظ شده است. می‌توان باتری‌های حجیم‌تر و یا قطعاتی برای بهبود کارکرد دوربین را از این طریق به گوشی متصل کرد. این محصولات با نام ال‌جی و دوستان به جهانیان معرفی شدند.
در زمان رونمایی گوشی، قیمت این قطعات معلوم نبود، اما کمپانی ال‌جی اعلام کرد این محصولات دارای برچسب قیمتی کاملا منطقی خواهند بود. دیروز ال‌جی کره به صورت رسمی قیمت این قطعات ماژولار را با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی رسمی برای بازار کره مشخص کرد. باتری اضافی محصول با قیمت ۳۵ دلار، ماژول کاربردی دوربین دارای باتری اضافی حدود ۸۵ دلار و ماژول دارای چیپ‌های افزایش صدا حدود ۱۶۰ دلار قیمت گذاری شد.

ماژول‌های ال‌جی جی ۵

گرچه هنوز معلوم نیست که در بازارهای سایر نقاط جهان این قطعات با چه قیمتی ارائه خواهند شد، اما قیمت‌های اعلام شده در کره جنوبی موجب دقیق‌تر شدن پیش‌بینی‌ها برای قیمت‌ این قطعات در بازارهای سایر نقاط جهان شده است. با توجه به سابقه کمپانی ال‌جی در برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی برای محصولات خود از جمله گوشی ال‌جی جی ۴ در سراسر جهان، ممکن است این بار نیز این کمپانی ظرف چند ماه آینده کمپین‌هایی تبلیغاتی برای معرفی هرچه بیشتر این محصولات در سراسر دنیا برگزار کند. ال‌جی دو روز پیش اعلام کرد که به زودی کنفرانس توسعه‌دهندگان محصولات خود را برگزار خواهد کرد. هدف این کنفرانس، تشویق تولیدکنندگان مختلف لوازم جانبی به طراحی و ساخت ماژول‌های خلاقانه بیشتر برای استفاده در کنار ال‌جی جی ۵ است.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 30 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 20:28
برچسب‌ها :

اگر در آستانه سال نو می‌خواهید گوشی هوشمند جدیدی خریداری کنید و قصد دارید از صحت و سلامت گوشی که خریداری کرده‌اید اطلاع پیدا کنید، یا اینکه پیش از این گوشی خود را گم کرده‌اید یا از شما دزدیده‌اند، شماره IMEI گوشی شما می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی را در اختیارتان قرار دهد. 

imei

IMEI چیست و چه کاری می‌کند؟

IMEI در واقع کوتاه شده عبارت "International Mobile Equipment Identity" یا «شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل» است. هر زمان که گوشی تازه‌ای می‌خرید بر روی جعبه دستگاه و رسید آن، این کد نوشته شده و حتی بر روی برگه گارانتی دستگاه نیز برای استفاده از آن و تحویل به نمایندگی مورد نظر، این شماره بر روی کارت گارانتی نوشته شده است.

اما هدف استفاده از شماره IMEI، شناسایی گوشی همراه و همچنین مسدود کردن آن‌ از طریق شبکه است. برای مثال اگر گوشی شما دزدیده یا گم شود، می‌توانید با دادن این کد به اپراتور، گوشی خود را مسدود کنید تا از آن سو استفاده نشود و معمولا پلیس هم با همین کد رد دستگاه‌های دزدیده شده را می‌گیرد. 

چگونه IMEI دستگاه خود را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن شماره IMEI چندین راه مختلف وجود دارد که یکی از ساده‌ترین آن‌ها شماره گیری #6#* (از چپ به راست) است. اما راه بهتر استفاده از وب‌سایت imei.info است که با وارد کردن شماره‌ای ۱۵ رقمی دستگاه می‌توانید اطلاعاتی مانند برند، شماره مدل و باقی اطلاعات مرتبط با دستگاه خود را پیدا کنید. شماره IMEI آنقدر مهم است که یادداشت کردن و محفوظ نگه داشتن آن در هر شرایطی بسیار لازم است.

راه دیگری که می‌توانید با آن شماره IMEI را چک کنید به وسیله اپلیکیشن این وب‌سایت است که برای سیستم عامل اندروید در دسترس است.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 31 تاريخ : شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 19:05
برچسب‌ها :

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :